Upravit stránku

Tým NOMATECH

Petr Houdek, obchodník a jednatel

„Pro obchod jsem se narodil. Je to moje srdcovka, a proto se považuju za šťastlivce, který může říct, že práce je i jeho koníčkem.“

Povídat a potkávat se s lidmi, jezdit po světě… Zní to jednoduše, ale vést společnost, jakou je NOMATECH, a prodávat její stroje rozhodně není procházka růžovým sadem. Mám tu na starost především obchodní aktivity v Polsku a pobaltských státech, ale musím říct, že to dělám strašně rád. Obchod je moje srdcová záležitost. Dostal jsem do vínku schopnost snadno navazovat vztahy, takže mé obchody probíhají vždy na přátelské bázi. Tak to má být - klient a obchodník na stejné vlně. Je to fair-play, stejně jako v mém oblíbeném fotbale nebo stolním tenise. A to nesmím zapomenout na mou největší vášeň, o níž se s vámi podělím - auta. Řekněte mi jakýkoliv model a já vám o něm povím naprosto všechno. Auta znám jak své boty a o svého čtyřkolého miláčka pečuji do posledního šroubku.

Ing. Iva Florianová, obchodník

Jsem specialistka na péči o anglicky mluvící zákazníky. Mojí pracovní náplní je pomáhat s výběrem toho správného balicího stroje NOMATECH pro naše zákazníky.

Jako nejdůležitější součástí mé práce je správně pochopit klienta a jeho potřeby, aby mohl získat službu, která by pro něj byla přínosem. Pokud řady balicích strojů NOMATECH nesplňují kritéria našich klientů, ráda najdu nejvhodnější řešení i pro toho nejnáročnějšího zákazníka.

Ve volném čase se věnuji rodině a ráda si zajdu zapinkat pár míčků na pingpongovém stole s mými přáteli. 

Ing. Petr Gregor, obchodník

„Ya ponimayu po-russki. Starám se o to, aby stroje NOMATECH sloužily dobře i ve východních zemích.“

Cesty člověka jsou nevyzpytatelné. A tak se stalo, že jsem studoval na vysoké škole v Moskvě a ruština je mým druhým rodným jazykem. Díky tomu mám teď v NOMATECHu na starost kompletní obchodní servis ve východních zemích. Jsem taková „ruská” spojka pro náš tým obchodníků a pro prezentaci naší firmy na rusky mluvících trzích. Na své práci si nejvíc cením přátelských vztahů, které s kolegy a klienty máme. Jsem už takový. Mám rád dobrou společnost, mariáš, svou velkou rodinu a dobré jídlo (hlavně sladké, ještěže moje žena tak skvěle vaří).

Herbert Zirm, obchodník

Balicí technice se aktivně věnuji od roku 1994, kdy jsem zastupoval švýcarskou společnost SIG Pack. Po desetileté odmlce, ve které jsem se zabýval obchodem s těžkými obráběcími stroji, jsem se opět v roce 2017 vrátil k balicí technice ve společnosti NOMATECH. Jsem velice rád, že se i dnes vyrábí naše stroje na základě solidní strojírenské konstrukce, doplněné moderním řídicím systémem, která zaručuje dlouhou životnost a bezproblémový chod. Každému zákazníkovi rád vysvětlím a předvedu přednosti našich strojů.

František Charouz, obchodník

„Do NOMATECHu mě přivedlo příjemné prostředí. Dá se říct rodinné. Takové jsem v žádné jiné firmě nezažil.“

Už je to pěkných pár let, co jsem začal pracovat ve společnosti NOMATECH. Předtím jsem mimo jiné pracoval v Sellier&Bellot, ve firmě, jež se nesmazatelně zapsala do naší historie. Ať mě však cesta zavedla kamkoliv, z pozice obchodníka pro mě byla nejcennější zkušenost přímo z výroby balicích strojů. Znám všechny detaily výrobního procesu, a díky tomu dokážu odpovědět na všechny zvídavé otázky zákazníků. Jen do mě! Budu vědět všechno, i když mě probudíte třeba o půlnoci na chalupě na Sázavě. S jedinou výjimkou - když táhnou úhoři, tak se zašiju na své tajné místo a ocitám se v úplně jiném světě.

Hana Kocurová, vedoucí administrativy

„Starám se o to, aby měli naši kluci všechno, co potřebují. Když pojedeme jak na drátkách, bude spokojený i zákazník.“

Hodili mě do vody a já jsem se naučila plavat. Tak by se daly shrnout mé začátky v NOMATECHu, kam jsem nastoupila po mateřské dovolené. Díky fajn kolektivu to ale byly příjemné začátky a teď už se tu cítím jako ryba ve vodě. Taky už jsem tu více než 10 let a znám tu každý šroubek. A chci, aby kolegové věděli, že se na mě mohou ve všem spolehnout. Ve firmě udržuji řád, ale doma ho ráda občas poruším - třeba tím, že si pokoj znovu a znovu přemalovávám na jinou barvu podle nálady. Nebo tím, že vyrazíme s manželem na motosraz, kola, na houby nebo borůvky. Ráda jím a ráda vařím, tak se to hodí.

Ing. Jan Chmelík, programátor

„Plním si svůj dávný sen - navrhnout vlastní strojod prvního šroubku až po programy, které ho probudí k životu.“

Dříve bylo nemyslitelné, že by mohl stroj zvládnout práci lidí. V dnešní době je to téměř samozřejmostí. A v budoucnu? Kdo ví. Jsem hrdý, že sám mohu pracovat na tom, jak posouvat laťku ještě výš. Ve společnosti NOMATECH se podílím na vývoji strojů-robotů a mám vždy na paměti, abych vylepšil a zjednodušil práci lidí, kteří je budou řídit. Standard není moje meta. Chci naše stroje neustále zdokonalovat. Chci se postarat, aby vše od mechanických prvků až po programové vybavení bylo výkonnější, než si teď dokážete představit. Makám na tom každý den, a když ne, tak odpočívám na lodi, proháním se v jeepu nebo vařím pivo. Dáte si?

Jaroslav Langr, hlavní elektromechanik a vedoucí servisu

„Ať už vymyslíme sebelepší stroj, vždycky ho bude ovládat člověk. Já jsem tu od toho, abych mu práci co nejvíc usnadnil.“

Už x let se starám o to, aby ve strojích NOMATECH kolovala ta správná energie. Jsem zodpovědný za jejich elektro výbavu a navíc mám na starosti celý servis. Práce to není jednoduchá, jako včelař jsem ale zvyklý i na větší šrumec. Navíc nám to v NOMATECHu perfektně klape. Požadavky zákazníků mám z první ruky a mohu je ihned promítnout do svých návrhů elektro prvků nebo předat na kolegy programátory a konstruktéry. Cílem nás všech je, aby měl servisní tým co nejmíň práce... Ne, to samozřejmě přeháním. Jako vedoucí servisu si ale přeji hlavně kvalitní stroje, co se budou zákazníkům dobře ovládat. A když budou přeci jenom potřebovat servis, vždycky tady pro ně budeme.

Marek Bludský, hlavní technik a mechanik

„V NOMATECHu jsem takový pamětník. Znám nazpaměť mechaniku každého stroje, který jsme kdy vyrobili.“

Jsem rybář tělem i duší. Nejraději chytám s dcerou na Labi stylem chyť a pusť. Na háčku mám často i 20kilové kapry, ale co je to v porovnání s tunovými stroji v NOMATECHu? To jsou jiné úlovky. A než se dostanou na udičku našim zákazníkům, zajišťuji pro ně perfektní mechanickou stavbu. Ano, mou rolí v NOMATECHu je kompletní mechanika a kvalita vyráběných strojů. Starám se o to, jak stroje posunout dopředu, jak lépe poskládat jejich parametry nebo jak vyřešit i ty nejsložitější technické situace. A nakonec také sám testuji funkčnosti a hranice našich strojů, abychom věděli, co můžeme vylepšit pro příště.